Dervişoğlu’ndan Bahçeli’ye ‘İhanet’ yanıtı

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkanlığa seçilen Müsavat Dervişoğlu için mazbata töreni düzenlendi. 

Mazbatasını alıp göreve başlayan Dervişoğlu, Genel Başkan olarak ilk polemiğini de MHP lideri Devlet Bahçeli ile ‘tebrik’ üzerinden yaşadı. 

Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında İYİ Parti’yi ve Dervişoğlu’nu tebrik etmemesinin sebebini “MHP, herkes tebrik etti siz niye tebrik etmediniz suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. Açıkça söylüyorum 104 tane siyasi parti var. Her kongreyi tebrik eden olabilir olmayabilir. Neden tebrik etmediğimi söylüyorum. İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz.” sözleriyle izah etmişti. 

“BİR KİŞİ ÖYLE DEDİ DİYE…”

Mazbata töreninde MHP liderinin bu sözleri hatırlatılan Dervişoğlu şunları kaydetti:

“Ben İYİ Parti’ye polemik yapmak için gelmedim. Millete hizmet için geldim. Arayanlar, tebrik edenler, etmeyenler… bunların hepsi ile beraber bir siyaset yolculuğu yürütüyoruz.

Böyle polemiklerle gündemi meşgul etmenin de anlamı yok. Benim genel başkanlığım dönemide her şey açık ve şeffaf olacak. Kime ne söyleyeceksem direk söyleyeceğim gizemli ifadeler kullanmayacağım. Şaibeli işler de yapmayacağım.

Orada hainlikle ilgili kritik bir cümle var. Ben onun partisnde 10 yılı aşkın il başkanlığı yaptım. Hayatımın hiç bir döneminde de kendisine karşı böyle maksadı aşan ifadeler kullanmadım. Üzerimde hakkı ve emeği var.

Türk siyasetinde buralara gelmişsek, bu zaman kadar yapmış olduğumuz yolculukların, tecrübelerin önemli yeri var. Bir kişi öyle dedi diye de bir büyük camianın gönlünü kıramam. Dediği de başım üstüne.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x